17.11.2018 godz. 12:30  |   3

Sobota z LSK: Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław 0:3

Energa MKS Kalisz przegrała z #Volley Wrocław 0:3 (23:25, 18:25, 21:25) w meczu czwartej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Roksana Wers.

Zespół gości wszystkie dotychczasowe mecze przegrał po tie breakach. Mimo porażek pozostawiły po sobie dobre wrażenie.  Sobotni przeciwnik wrocławianek jest beniaminkom. W trzech pierwszych meczach w tym sezonie odniósł dwa pięciosetowe zwycięstwa i doznał jednej porażki.

Mecz rozpoczęła Anna Łozowska, posyłając as serwisowy. Kolejne akcje należały jednak do kaliszanek. Dobrą grę gospodyń przerwał Marek Solarewicz, prosząc o czas dla #VolleyWrocław. Wrocławianki próbowały opanować nerwy z początku seta i trzeba przyznać – z każdą kolejną akcją coraz bardziej im się to udawało. As serwisowy Roksany Wers dał remis – po 14. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, wygrywając inauguracyjną partię do 23.

Początek drugiego seta to ponownie walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie chciał oddać drugiemu prowadzenia. Przy stanie 6:6 w polu serwisowym pojawiła się Weronika Wołodko, która swoją zagrywką zrobiła zamieszanie po drugiej stronie siatki. Gdy kolejnymi atakami popisała się Aleksandra Rasińska oraz Magda Soter – Volejki prowadziły już 8:12. Kolejne punkty bezpośrednio z pola zagrywki oraz ataków przyjmujących – powiększały przewagę przyjezdnych. Ostatecznie siatkarki z Dolnego Śląska zakończyły tę cześć spotkania wynikiem 18:25.

Ostatnia odsłona meczu przebiegła wyraźnie pod dyktando podopiecznych Marka Solarewicza. Punktowe ataki, dobra gra blokiem oraz kolejne punkty bezpośrednio z zagrywki spowodowały, że wrocławianki prowadziły już 15:21. Wtedy w poczynania Volejek wkradło się trochę rozluźnienia, jednak nie spowodowało to zmiany wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się po otrzymaniu przez zespół z Kalisza drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej, która przy stanie 21:24 spowodowała, że na koncie wrocławianek pojawił się 25 punkt.