Autor:Redakcja, fot. Bank Pocztowy Pałac
  18.11.2018 godz. 17:06  |   7

Niedziela z LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:2

Drużyna z Bydgoszczy chciała się wreszcie przełamać i zdobyć komplet punktów w Lidze Siatkówki Kobiet. Ekipa z Piły przegrywała już 0:2, doprowadziła do piatego seta, lecz gospodynie sięgnęły po pierwszą wygraną w sezonie.

Siatkarki z Bydgoszczy rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze, wygrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że mogą zgranąc pierwszy komlet punktów w sezonie. Nieźle grały skrzydłowe, funkcjonowały blok i zagrywka.

Po dwóch setach obudziły się jednak przyjezdne, w których na szczególne wyróżnienie zasłużyła Marharyta Azizova, autorka 26 punktów, w tym aż 9 punktowych bloków! To także dzięki jej grze Enea potrafiła wrócić do gry, doprowadzając do piątego seta. W nim jednak gospodynie potrafiły uspokoić grę i wyrwać bezcenne zwycięstwo, pierwszd w tym sezonie.

MVP meczu: Patrycja Polak Balmas.