Autor:Katarzyna Porębska/KSZO Ostrowiec, fot. KSZO
  20.11.2018 godz. 11:40  |   0

Bartłomiej Piekarczyk: naszym celem jest każdy następny mecz

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał KSZO Ostrowiec 3:1 w meczu 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół gości pozwolił gospodyniom rozstrzygnąć tylko pierwszą partię na swoją stronę. W kolejnych to bielszczanki nadawały rytm grze. - Powtarzam od początku sezonu, że naszym celem jest każdy następny mecz i tą metodą małych kroczków zamierzamy podążać do przodu - powiedział Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u.

Początek poniedziałkowego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim lepiej zaczął się dla gospodyń, które pewnie wygrały premierową odsłonę meczu do 18. W kolejnych setach role się odwróciły i to siatkarki BKS-u PROFI CREDIT dyktowały warunki gry.

- Trochę za spokojnie weszliśmy w pierwszego seta i ten mecz. Nie graliśmy tego, co sobie zakładaliśmy przed spotkaniem. Bardzo cieszy za to postawa dziewczyn w trzech kolejnych setach, bo grały bardzo konsekwentnie, przede wszystkim w zagrywce, co przekładało się później na dobry blok. Wykorzystywaliśmy dużo kontr i za to brawa dla dziewczyn - powiedział Bartłomiej Piekarczyk.

I dodał - Taktyka jest bardzo ważna, ale zawsze powtarzam, że to nasza gra się liczy. Można doskonale rozpisywać rywala, ale ostatecznie liczy się to, co robimy po naszej stronie siatki. Powtarzam od początku sezonu, że naszym celem jest każdy następny mecz i tą metodą małych kroczków zamierzamy podążać do przodu.

Zespół z Bielska-Białej z dorobkiem 7 punktów zajmuje aktualnie 4. lokatę w ligowej tabeli.