Autor:Katarzyna Porębska, fot. Energa MKS Kalisz
  24.11.2018 godz. 18:23  |   2

Sobota z LSK: Energa MKS Kalisz - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3

Energa MKS Kalisz przegrał z Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 14:25, 21:25) w meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP spotkania została wybrana Ewelina Krzywicka.

Ten pojedynek był pierwszym oficjalnym starciem obu zespołów po powrocie MKS-u Kalisz do ekstraklasy. W okresie przygotowawczym Pałacanki zmierzyły się z kaliszankami w Goleniowie, gdzie ostatecznie siatkarki znad Brdy wygrały 3:2. Trudno tutaj jednoznacznie wskazać faworyta, wydaje się, że w tym meczu żaden wynik nie będzie zaskoczeniem.

Sobotnie spotkanie od początku do końca rozgrywane było pod kontrolą bydgoszczanek. W żadnym secie nie dały praktycznie żadnych szans rywalkom. Pierwszą premierową odsłonę meczu punktowym blokiem zakończyła Mazurek 25:14.

W drugiej części spotkania siatkarki z Bydgoszczy punktowały rywalki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodynie nie miały żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z ekipą Bank Pocztowy Pałac. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętowała Ziółkowska 25:14.

W trzecim secie było najwięcej walki po obu stronach siatki. Jednak przyjezdne nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa za trzy punkty. Dwudziesty piąty punkt na wagę wygranej za trzy punkty zdobyła Natalia Misiuna 25:21.