Autor:redakcja, fot. Chemik Police
  28.11.2018 godz. 17:21  |   0

Środa z LSK: Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1

Chemik Police pokonał Energę MKS Kalisz 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:19) w meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Magda Stysiak

To szóste zwycięstwo policzanek za trzy punkty. Gospodynie wygrały pierwszą partię. W drugiej cały set goniły wynik, aby finalnie przegrać w końcówce. Trener poszukał zmian, wprowadził na parkiet m.in. Magdę Stysiak i Chiakę Ogbogu. Policzanki wygrały kolejne 2 sety. MVP uznano Magdę Stysiak (19 punktów, 15 atakiem, 3 blokiem, 1 zagrywką). To czwarte MVP Magdy w bieżącym sezonie. Nieźle spisała się również Martyna Grajber (13 punktów, 47% przyjęcia). Mistrzynie Polski zanotowały aż 15 punktowych bloków. Dobrą zmianę dała Bianka Busa. Serbka zdobyła 6 oczek, dokładając 60% skuteczności w ataku i 63% dokładnego przyjęcia.