Autor:KP/Enea PTPS Piła
  14.12.2018 godz. 10:40  |   0

Nadszedł czas na derby Wielkopolski

W meczu 10. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Enei PTPS Piła zmierzą się przed własną publicznością z zespołem Energa MKS Kalisz. Będą to pierwsze derby Wielkopolski w Lidze Siatkówki Kobiet od sezonu 2008/2009.

Na początek trochę historii. Mamy 26 stycznia 2009 roku, hala w Kaliszu. Zaczynają się derby Wielkopolski, jak się później okaże ostatnie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Pierwszy set bardzo wyrównany, ale na przewagi 27:25 wygrywa Farmutil Piła. Drugi set już znacznie wyraźniej wygrywają zawodniczki z Piły do czternastu. W trzecim secie do głosu dochodzą kaliszanki i wygrywają 25:21. Czwarty set, żaden z zespołów nie chce odpuścić, ale w końcówce więcej sprytu pokazują pilanki i wygrywają do 20 i cały mecz 1:3. Tak kończą się derby Wielkopolski. Na koniec sezonu Piła zajmuje 3 miejsce w lidze, a Kalisz żegna się nie tylko z ekstraklasą, ale i z zawodową siatkówką...

Czas na nowy rozdział w rywalizacji dwóch Wielkopolskich drużyn. W piątek 14 grudnia 2018 roku o godzinie 17:30 w hali MOSiR w Pile, po prawie 10 latach będziemy mogli emocjonować się derbami Wielkopolski.

Kaliszanki do ekstraklasy wróciły zajmując miejsce Trefl Proximy Kraków. Po dziewięciu kolejkach zespół Energi MKS Kalisz zajmuje dwunaste, ostatnie miejsce w ligowej tabeli z czterema punktami na koncie i dwoma zwycięstwami. Po awansie do ekstraklasy z zespołem pożegnało się 10 zawodniczek i tyle samo nowych siatkarek pojawiło się w zespole.

Zespół z Kalisza w poprzedniej kolejce przegrał 3:0 z Developresem SkyRes Rzeszów.

Zespół Enei PTPS Piła w tym sezonie zdobył 7 punktów i wygrał w dwóch spotkaniach. W 9. kolejce pilanki przegrały 0:3 u siebie z zespołem DPD Legionovi Legionowo.