Autor:redakcja
  05.01.2019 godz. 12:53  |   42

Sobota z LSK: DPD Legionovia Legonowo - Chemik Police 1:3

DPD Legionovia Legonowo przegrała z Chemikiem Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25) w meczu dwunastej kolejki spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Chiaka Ogbogu.

W Policach mistrzynie Polski wygrały 3:1. W sobotnie popołudnie są również faworytkami. Gospodynie na pewno będą chciały sprawić swoim fanom noworoczną niespodziankę. Każdy punkt zdobyty w rywalizacji z liderem Ligi Siatkówki Kobiet i obrońcą tytułu dałby powody do radości. Jak informuje strona DPD Legionovii w trakcie meczu sponsor klubu Opel Nexteam przeprowadzi loterię wizytówkową: do wygrania Opel Grandland X do użytku do końca stycznia!

Zespół gości rozpoczął z impetem od znakomitej zagrywki. Na tablicy był wynik 1:8. Jednak gospodynie odrobiły straty do 13:16. Końcówka należała znowu do policzanek, które raz jeszcze pokazały czym jest trudna zagrywka.

O ile w pierwszym secie pojawił się przestój w grze Chemika, to w drugim mistrzynie Polski dyktowały warunki od początku do końca. Gospodynie robiły wszystko co mogły, walczyły, ale nie były w stanie sprostać faworytkom.

Mecz wcale nie zakończył się po trzech setach, choć po dwóch na to zanosiło się. Mająca kłopoty kadrowe DPD Legionovia podjęła walkę. Znakomicie w polu serwisowym spisywała się Krystyna Kicka. Biła mocno i po kierunkach. Gdy zepsuła swoją zagrywkę gospodynie prowadziły 15:9 i tej przewagi nie pozwoliły sobie odebrać.

Na początku czwartego seta Chemik objął prowadzenie 4:1. Jednak z czasem legionowianki wyrównały i do stanu po 20 toczyły zaciętą walkę. Ostatnie pięć punktów zdobył zespół gości, a gospodynie mimo porażki zasłużyły na słowa pochwały.