Autor:redakcja
  27.01.2019 godz. 11:12  |   0

Niedziela z LSK: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Grot Budowlani Łódź 0:3

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Grot Budowlanymi Łódź 0:3 (16:25, 11:25, 23:25) w meczu szesnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Brakocević.

Przewaga ekipy z Łodzi w dwóch pierwszych setach nie podlegała dyskusji. Prawdziwa walka i emocje rozgorzały na dobre w partii numer trzy. Początkowo prowadziły łodzianki 13:10. Miejscowe jednak grając z dużą determinacją odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:15. Gdy w kolejnych akcjach łodzianki popełniły trzy z rzędu błędy w ataku przewaga KSZO wynosiła już cztery punkty (19:15). Za chwilę po asie serwisowym Wojtowicz ekipa z Ostrowca  wygrywala 21:16 i zanosiło się, że mecz potrwa co najmniej jeszcze seta. Sygnał do odrabiania strat dała Brakocević i przewaga KSZO zaczęła topnieć w błyskawicznym tempie. Po skutecznym bloku Polańskiej zrobiło się 21:20. Niemoc w szeregach gospodyń przełamała Dorsman, a za chwilę zespół ze Świętokrzyskiego wygrywał 23:21 i... do końca już nie zdobył punktu.Wówczas kluczowe role odegrały Brakocević i Polańska, które doprowadziły do remisu (23:23). W kolejnej akcji Łyszkiewicz zaatakowała w aut i łodzianki stanęły przed szansą na zakończenie meczu. Przy pierwszej piłce meczowej Budowlani pozostawili kropkę nad i (Urban zablokowała Wójtowicz).