Autor:redakcja
  22.02.2019 godz. 16:45  |   15

Piątek z LSK: E. Leclerc Radomka Radom - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:3

E. Leclerc Radomka Radom przegrał z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 19:25, 10:15) w meczu inaugurującym 20. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Julia Nowicka.

Pewna wygrana gspodyń w pierwszym secie. Radomianki szybko objęły prowadzenie 8:3. Oba zespoły miały swoje problemy, głównie w przyjęciu. Sporo punktów zdobyto serwisem.  Właśnie trzeci as Abercrombie zakończył pierwszą partię.

Gospodynie na własne życzenie doprowadziły do nerwowej końcówki. Prowadziły 23:18. Po ataku Magdy Jagodzińskiej i bloku było już tylko 23:22 dla E.Leclerc Radomki. W następnej akcji bielszczanki popełniły błąd w ataku. Zdobyły jeszcze jeden punkt, ale kolejny padł łupem radomianek.

W trzeciej partii mieliśmy zupełnie inny obraz gry. Bielszczanki zaczęły przede wszystkim lepiej przyjmować i powoli przejmowały inicjatywę. W końcówce prowadziły 23:20. Gospodynie zdobyły dwa punkty, ale odpowiedź rywalek była zdecydowana.

W czwartym secie dominacja BKS-u PROFI CREDIT była wyraźna. Przewaga tego zespołu była już tak duża, że mogły sobie pozwolić na momenty słabszej gry. Poczynaniami swoich koleżanek mądzre kierowała Julia Nowicka, a dużo piłek podbiła Paulina Maj-Erwardt. W tie breaku bielszczanki kontynuowały swoją dobrą grę i zasłużenie wygrały.