Autor:redakcja
  28.03.2019 godz. 15:00  |   6

Czwartek z LSK: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 1:3

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przegrał z ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 11:25, 18:25, 21:25) w drugim meczu play off o prawo gry w półfinałach Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Marta Wójcik. W serii do dwóch zwycięstw łódzka drużyna wygrała 2-0 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów.

Po wyrównanym początku bielszczanki zaczęły powiększać prowadzenie. W połowie partii po bloku Moskwy na Bidias przewaga gospodyń wynosiła 15:11. Niebawem było 17:11 i zanosiło się na łatwe zwycięstwo BKS PROFI CREDIT w pierwszym secie. Łodzianki jednak zaczęły odrabiać straty. Od stanu 19:14 zespół gości zdobył pięć punktów. Po zatrzymaniu kiwki Koniecznej ŁKS Commercecon prowadził 21:20. Ostatecznie jednak końcówkę wygrały gospodynie, a w ostatniej akcji przyjezdne dotknęły siatki.

Na początku drugiej partii było po 3, a za chwilę przewaga gości wynosiła 8:3. Łodzianki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i wręcz zdeklasowały zespół z Bielska-Białej. Porażka gospodyń w trzecim secie nie była tak bolesna jak w drugim, ale uległy one dość zdecydowanie. Po bloku Moskwy na Bociek BKS PROFI CREDIT przegrywał tylko 15:16, ale niebawem m.in. po dwóch asach Alagierskiej było już 16:20. ŁKS Commercecon spokojnie wygrał trzecią partię, prezentując m.in. dobre bloki. W drugim i trzecim secie łodzianki zdecydowanie wzmocniły zagrywkę co zdecydowanie podniosło ich jakość gry.

Kolejny set zakończył się również pewnym zwycięstwem łodzianek. Miały problem ze skończeniem piłki meczowej. Prowadziły już 24:18. Na przeszkodzie stał blok BKS-u PROFI CREDIT. Pomogła Harelova zagrywając w siatkę. ŁKS Commercecon w przekroju dwóch spotkań był zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie awansował do półfinału.