Autor:redakcja
  05.04.2019 godz. 13:58  |   5

Piątek z LSK: #Volley Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:2

#Volley Wrocław pokonał KSZO Ostrowiec 3:2 (12:25, 16:25, 25:17, 25:23, 15:6) w trzecim meczu play off o jedenaste miejsce w PlusLidze. MVP Magdalena Kuziak. W serii do dwóch zwycięstw wygrał #Volley 2-1.

Decydujący mecz o jedenaste miejsce. - Do spotkania z Ostrowcem przystępujemy z podniesioną głową. Wiemy, że jesteśmy lepszą drużyną i musimy to udowodnić w walce na boisku. Musimy powrócić do swojej dobrej gry z pierwszego spotkania i początkowych setów drugiego. Mam nadzieję, że hala GOSiRu, którą dobrze znamy, będzie naszym sprzymierzeńcem w walce o bezpieczne, jedenaste miejsce – mówiła Natalia Murek, kapitan #VolleyWrocław.

Hala w Twardogórze była sprzymierzeńcem gospodyń, ale nim do tego doszło wrocławianki przeżywały dramatyczne chwile. Zespół gości, który w meczu nr dwa przegrywał 0:2 i odwrócił losy tamtej rywalizacji, zaczął bardzo dobrze, walczył z ogromną ambicją i wygrał dwa pierwsze sety. Do uniknięcia baraży brakowało już tylko jednej partii. Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że #Volley był praktycznie nieobecny na boisku w tej części gry.

Teraz jednak nastąpiło przebudzenie wrocławianek. Być może stało się tak za sprawą krótkiej rozmowy w szatni na jaką trener Marek Solarewicz zaprosił swoje podopieczne. Wygrały łatwo trzeciego seta. Dobrą zmianą dała Anna Łozowska. Coraz lepiej spisywała się Natalia Murek.

KSZO było bliskie wygrania czwartego seta. Prowadziło 23:21. Przyjezdne nie wytrzymały presji. Atakowały po autach. Punkt z zagrywki zdobyła Monika Potokar. #Volley wygrał do 23,  a w tie breaku okazał się już zdecydowanie lepszy.

Drużyna z Wrocławia zajęła 11. miejsce. Daje ono utrzymanie. KSZO kończy sezon na ostatniej pozycji i o pozostanie w LSK będzie walczyć w barażu z pierwszoligowcem.