Autor:RM
  14.04.2019 godz. 23:01  |   1

Michał Masek: blok i obrona to był klucz do zwycięstw

ŁKS Commercecon po raz drugi z rzędu zagra w finale LSK. Tak jak przed rokiem, w półfinale odprawił wyżej klasyfikowany po rundzie zasadniczej Developres SkyRes Rzeszów.

-Nikt nie oczekiwał, że wygramy z Rzeszowem i to 2-0 – mówi Michał Masek, szkoleniowiec ŁKS Commercecon. - Dziękujemy naszym kibicom, którzy byli z nami w trudnych momentach, na wyjazdowych ciężkich meczach w LSK, czy Lidze Mistrzyń. Graliśmy czasami słabo, ale wiedzieliśmy, że jak poprawimy sporo elementów i będziemy dobrze funkcjonować, to możemy pokonać zespół z Rzeszowa i to się udało – stwierdza słowacki trener ekipy z Łodzi, która bardzo dobrze taktycznie rozpracowała grę rywalek. - Blok/obrona przeciwko zespołowi z Rzeszowa jest kluczem. Mieliśmy dobrą taktykę i byliśmy na to gotowi. Pokazaliśmy to już w pierwszym meczu, a teraz z tym było jeszcze lepiej. Obrona i blok to są nasze atuty i wcale ten atak aż tak nie był nam potrzebny – mówi Masek, który potwierdza, że w drugim meczu półfinałowym kluczowy był I set. - Wiedzieliśmy, że oni spróbują zaatakować od początku, bo to była ich jedyna szansa po przegranym meczu u siebie. Nie mieli już nic do stracenia. Długo prowadzili, ale my znów naszą konsekwentną pracą i dobrą zmianą Izy Kowalińskiej pod koniec I seta, gdzie zanotowała dwa bloki, wyszliśmy z opresji. Te rzeczy taktyczne nam się udawały – mówi trener ŁKS-u Commercecon, którego zespół po rundzie zasadniczej zajął trzecie miejsce, a w finale zagra z czwartym Grot Budowlanymi. Tak więc długa przerwa czołówki w przygotowaniach do półfinałów nie była aż takim atutem jak miała się wydawać. - Na 100 procent ta długa przerwa nie robi dobrze w play-off. To się chyba potwierdza, bo ZAKSA też przegrała – stwierdza Masek.