Autor:redakcja
  12.06.2019 godz. 09:44  |   21

Siatkarska Liga Narodów: Polska - USA 1:3

Polska przegrała z USA 1:3 (25:21, 23:25, 15:25, 11:25) w meczu Siatkarskiej Ligi Narodów w Jiangmen. Oba zespoły po dziesięciu spotkaniach miały taki sam bilans zwycięstw i porażek - 7 do 3. Amerykanki zgromadziły o jeden punktów więcej od Polek i mają ich 21. Zajmowały w tabeli piąte miejsce, a zespół trenera Jacka Nawrockiego był szósty.

Inauguracyjnego seta polski zespół zagrał dobrze. Choć miał ogromne problemy w przyjęciu, a to znacznie utrudniało grę, dobrze radził sobie z piłkami sytuacyjnymi i prezentował naprawdę mądrą siatkówkę. Naszym zawodniczom udało się wystrzec własnych błędów (tylko pięć oddanych punktów przy ośmiu pomyłkach rywalek) i to okazało się mieć kluczowe znaczenie. Ostatecznie konsekwencja i "szanowanie piłki" w końcówce partii pozwoliły biało-czerwonym zapisać tę odsłonę na swoim koncie.

Drugi set był wyrównany. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W emocjonującej końcówce seta błędy w przyjęciu popełnione przez nasze zawodniczki przesądziły o losach partii, a Amerykanki wyrównały stan spotkania.

Emocje w tym spotkaniu zakończyły się po dwóch setach. Trzeci rozpocząl się pozytywnie dla Polski, która prowadziła 5:2. Jednak Amerykanki szybko przejęły inicjatywę i do końca rywalizacji dyktowały swoje warunki.