Autor:Katarzyna Porębska/Polsat Sport, fot. Piotr Sumara
  29.08.2019 godz. 09:47  |   1

Kaja Grobelna: kluczowym elementem była zagrywka

W środę Belgia pokonała Polskę 3:2 w swoim ostatnim meczu grupy B CEV Mistrzostw Europy kobiet 2019, które rozgrywane są równolegle w czterech krajach - Polsce, Turcji, na Węgrzech i Słowacji. - Dla nas to był bardzo ciężki mecz. Od początku do końca musiałyśmy walczyć. Myślę, że kluczowym elementem była zagrywka - powiedziała Kaja Grobelna, atakująca belgijskiej drużyny.

Reprezentacja Belgii nie zaczęła dobrze swojego ostatniego meczu w fazie grupowej EuroVolley w Łodzi. Proste błędy zarówno w ataku, jak i polu serwisowym zaważyły na ich porażce w pierwszym secie 20:25. Jednak w kolejnych partiach Belgijki radziły sobie coraz lepiej. Warto podkreślić, że zdecydowanie lepiej radziły sobie w końcówkach setów, kiedy gra była na styku. Wytrzymywały również trudne momenty i odrabiały straty, które wydawały się nie od odrobienia. Tak się stało w drugim i piątym secie.

- Dla nas to był bardzo ciężki mecz. Od początku do końca musiałyśmy walczyć. Myślę, że kluczowym elementem była zagrywka. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, że udało się na wygrać. To są bardzo ważne i cenne punkty dla naszego zespołu w kontekście dalszej rywalizacji - powiedziała Kaja Grobelna.

Drużyna z Belgii zmagania w grupie B zakończyła z czterema zwycięstwami na koncie. Podopieczne Gerta Van de Broeka wygrały z Ukrainą 3:0, Słowenią 3:0, Portugalią 3:1, Polską 3: 2. Jedynie z Włoszkami przegrały 0:3.

- W środę nie miałyśmy presji, żeby wygrać to spotkanie. Myślę, że właśnie nam to pomogło. Dla mnie najważniejsze jest zwycięstwo. Osobiście nie czuję się jeszcze w najwyższe formie. Turniej jest długi i jeszcze dużo meczów do rozegrania - zakończyła atakująca.

Dzisiaj Belgijki mają dzień przerwy. Będą czekały na rozstrzygnięcia w poszczególnych grupach EuroVolley. Na koniec dnia dowiedzą się, z kim przyjdzie im się zmierzyć w 1/8 turnieju.

CEV Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej kobiet 2019 w Polsce patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN SA, operator sieci Plus.