Autor:KP/BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
  14.09.2019 godz. 11:23

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przegrywa w pierwszym meczu Goleniów Cup 2019

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przegrał w pierwszym meczu Goleniów Cup 2019. Bielszczanki poniosły porażkę w spotkaniu z Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała ma za sobą pierwszy sparing w trwającym okresie przygotowawczym. Do Goleniowa na turniej Goleniów Cup 2019 bielski zespół przyjechał bez swoich dwóch środkowych: Kornelii Moskwy i Eweliny Janickiej, które kończą okres rehabilitacji po urazach. W podstawowym składzie zagrała, więc Alicja Rodak, wychowanka bialskiej Stali, która na co dzień gra w PLKS Pszczyna, a dzięki współpracy obu klubów było możliwe wypożyczenie Ali na okres treningów i sparingów do czasu, gdy do gry nie wrócą pozostałe środkowe.

Mecz z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz bielszczanki rozpoczęły w następującym składzie: w ataku zagrała Amerykanka Carly DeHoog, na przyjęciu Marta Wellna oraz Olivia Różański, na środku Alicja Rodak i Martyna Świrad,  na libero Kinga Drabek, a za rozegranie odpowiadała Pavla Smidova. W trakcie meczu trener Bartłomiej Piekarczyk dał pograć również pozostałym zawodniczkom: Andrei Kossanyiovej, Magdalenie Kowalczyk, Marcie Krajewskiej oraz Dagmarze Dąbrowskiej.

Początek meczu, choć wyrównany, delikatnie wskazywał na bydgoszczanki, jako drużynę, która powoli zyskiwała przewagę. Zespół z Bielska-Białej złapał jednak właściwy rytm i zaczął zbliżać się do rywalek. Kiedy wydawało się, że już tylko kwestią czasu jest doprowadzenie do remisu, nagle drużyna prowadzona przez trenera Piotra Matelę popisała się kilkoma punktowymi seriami i pewnie wygrała pierwszą partię.

Do połowy drugiego seta bielszczanki prowadziły grę i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na boisku. Bydgoszczanki nie zamierzały się jednak poddawać. Doprowadziły do remisu, a następnie w końcówce seta odskoczyły na kilka punktów i wygrały 25:21.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Jego przebieg przypominał partię wcześniejszą, z tym że w końcówce to podopieczne trenera Piekarczyka zyskały kilka punktów przewagi. Wydawało się, że zwycięstwo w tej odsłonie meczu jest na wyciągnięcie ręki, jednak bydgoszczanki znów złapały drugi oddech i doprowadziły do remisu. W grze na przewagi to zespół trenera Mateli zachował więcej zimnej krwi i wygrał 27:25 oraz cały mecz 3:0.

W sobotę bielszczanki zagrają z Mistrzem Polski ŁKS Commercecon Łódź, który w piątek przegrał 0:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (18:25, 21:25, 24:26)
MVP: Patrycja Polak-Balmas (Bank Pocztowy Pałac)

BKS PROFI CREDIT: Smidova, Wellna, Świrad, DeHoog, Rodak, Różański, Drabek (libero) oraz Krajewska, Kowalczyk, Dąbrowska, Kossanyiova.