Autor:RM, fot. Maciej Goclon
  22.10.2019 godz. 17:20  |   4

Wtorek z LSK: Enea PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 0-3

W meczu rozegranym awansem z XI kolejki LSK: Enea PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (15:25, 22:25, 21:25). MVP Katarzyna Zaroślińska-Król

Siatkarki z Rzeszowa sięgnęły w Pile po trzecie już w tym sezonie zwycięstwo z kompletem punktów. W inauguracyjnej partii od samego początku warunki gry dyktował Developres (8:5, 16:12, 21:15). Pilanki dopiero mocniej postawiły się faworytowi z Podkarpacia w II secie, którzy przez długi czas układał się po ich myśli (8:6, 16:13, 21:19). Bydgoszczanki wykorzystywały bezlitośnie błędy rywalek, a te popełniły ich aż 11 w tej partii. W końcówce zespół trenera Stephane Antigi poprawił swoja grę i szybko zniwelował straty. W kluczowych momentach nie do zatrzymania była Katarzyna Zaroślińska-Król. Miejscowe choć po dwóch setach przegrywały 0-2 w kolejnej partii nie zwiesiły głów i przez długi czas wałczyły jak równy z równym. Do połowy seta zachowywały dwupunktową przewagę. Przy stanie 15:13 rywalki zdobyły z rzędu trzy „oczka” i wyszyły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca.