Autor:redakcja
  18.11.2019 godz. 16:23  |   17

Poniedziałek z LSK: E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła 0:3

E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Eneą PTPS Piła 0:3 (25:27, 27:29, 21:25) w meczu piątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Paula Słonecka. Był to pierwszy mecz radomskich siatkarek pod wodzą nowego szkoleniowca Adama Grabowskiego.

Gospodynie przegrywały 21:22, ale zdobyły trzy kolejne punkty m.in. dzięki dobrej zagrywce. Pilanki jednak wyrównały, a następnie zwyciężyły na przewagi. Z dobrej strony w końcówce zaprezentowała się Paula Słonecka, która zdobyła osiem punktów w pierwszej partii.

Drugi set to mocny start gospodyń, które objęły prowadzenie 5:1. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza zabrały się i to skutecznie za odrabianie strat i niebawem mieliśmy po 10. Gra wyrównana była już do końca. Pilanki prowadziły 21:19, ale doszło do gry na przewagi, w której bardziej decydowały przypadek i błędy niż siatkarskie umiejętności.

W trzeciej partii inicjatywa należała do radomianek, które w połowie partii prowadziły 15:13. Jednak w miarę zbliżania się do końca szala zwycięstwa przechylała się na stronę zespołu gości, który już miał zdecydwaną przewagę 24:19. Seta i mecz zakończyła Oliwia Urban.