Autor:redakcja
  19.11.2019 godz. 17:06  |   7

Wtorek z LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0

BKS Stal Bielsko-Biała pokonała Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:18, 25:23) w meczu kończącym piątą kolejkę spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Andrea Kossanyiova.

W obecnych rozgrywkach Bank Pocztowy Pałac, podobnie jak BKS Stal rozegrał pięć spotkań. Dwa wygrał i trzy przegrał. Bilans ten zakłamuje jednak nieco rzeczywistość z uwagi na to, iż zespół trenera Piotra Mateli mierzył się niemal wyłącznie z czołówką tabeli (Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, Grot Budowlani Łódź - dwukrotnie) oraz z Wisłą Warszawa. Fakt zdobycia na starcie sezonu z takimi zespołami aż ośmiu punktów musi budzić szacunek.

Bielszczanki również nie mają powodów do narzekań. Po dwóch wygranych z zespołem z Radomia oraz zwycięstwie we Wrocławiu z #Volley Wrocław na swoim koncie mają 9 punktów w 5 rozegranych spotkaniach. Humory w zespole dopisują, a i forma z każdym kolejnym tygodniem szła w górę. We wtorkowy wieczór potwierdziły ten trend i stosunkowo pewnie zwyciężyły.

BKS Stal prowadziła 24:19 i w końcówce straciła trzy punkty. Jednak wcześniejsza gra obu drużyn nie wskazywała na tak pewne zwycięstwo bielszczanek. Po równym początku zespół gości objął prowadzenie 8:6. Przewaga Banku Pocztowego Pałacu wynosiła już 17:12 i w tym  momencie zespół Piotra Mateli zaczął tracić punkty. Po znakomitym pipe Różański gospodynie wyszły na prowadzenie i poza krótkim przestojem w końcówce wyraźnie dominowały.

Druga partia od początku do końca należała do gospodyń, które prowadziły 7:2. Przy stanie 12:9 trener bielszczanek poprosił o czas. Bydgoszczanki jeszcze bardziej zmniejszyły straty do 13:12, ale na więcej już siatkarki BKS Stali nie pozwoliły. Partię zakończył efektowny blok Różański.

W połowie trzeciego seta zespół gości prowadził 15:10. Jednak gospodynie szybko doprowadziły do stanu po 16. W końcówce miały przewagę 24:20 i zaczęły tracić punkty. Serię bydgoszczanek przerwała Carly DeHoog i BKS Stal odniosła ważne zwycięstwo.