Autor:RM, fot. Maciej Goclon
  25.11.2019 godz. 16:10  |   52

Poniedziałek z LSK: Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 0:3

W meczu VI kolejki LSK Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 0-3  (26:28, 21:25, 23:25). MVP Marlena Kowalewska.

Inauguracyjna partia jak przystało na stracie dwóch niepokonanych zespołów starczyła wielu emocji licznie zgromadzonej publiczności. Początek seta należał do miejscowych, które wygrywały 7:5. Policzanki odpowiedziały serią czterech punktów i wyszły na prowadzenie. Sporo udziału w tym miały siatkarki Developresu, które popełniały błędy. Niedokładne było też rozegranie w ekipie trenera Stephane Antigi, a rywalki spokojnie budowały przewagę (13:9, 19:14). Gra miejscowych ograniczyły się tylko do skrzydeł, na których świetnie spisywała się Katarzyna Zaroślińska-Król (22 ataki w tej części meczu). To właśnie atakująca Developrsu dała sygnał do odrabiania strat i przewaga ekipy z Polic zaczęła topnieć. Przyjezdne wygrywały 22:20, ale za chwilę na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 22:22. Policzanki były o jedną akcję przed rywalkami. Te jednak nie dawały za wygraną i broniły piłek setowych. Z trzech wyszły obronną ręką, ale przy kolejnej były już bezradne. Podbudowane wygraną policzanki w kolejnym secie od samego początku poszły za ciosem wygrywając 6:1. Miejscowe miały duże problemy w przyjęciu. Z czasem jednak gdy poprawiły ten element przewaga Chemika zaczęła topnieć. Rzeszowianki zdołały zniwelować straty do jednego punktu (15:16), ale odpowiedź rywalek była błyskawiczna. Zdobyły trzy oczka z rzędu i znów odskoczyły na bezpieczny dystans. Który Developres nie był już w stanie zniwelować. Przez długi czas III seta zanosiło się, że Developres złapał swój rytm. Miejscowe wygrywały (10:7, 17:14), ale z czasem tempo gry podkręciły policzanki i przejęły inicjatywę i nie oddały już do końca.