Autor:RM
  24.01.2020 godz. 17:30  |   1

Piątek z LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 3:1

W meczu otwierającym XV kolejkę LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 3-1 (23:25, 25:20, 25:10, 25:19). MVP: Kornelia Moskwa.

W inauguracyjnej partii warunki dyktował zespół z Wrocławia. Po punktowej serii przyjezdne wygrywały 11:3. Wydawało się, że po takim laniu już na początku seta ciężko będzie się podnieść bielszczankom, ale te mozolnie zaczęły niwelować straty. Dobra gra blokiem miejscowych spowodowała, że przewaga ekipy z Dolnego Śląska zmalała do jednego punktu (17:18, 21:22 czy 23:24). W kluczowej akcji meczu przyjezdne już nie zaprzepaściły szansy. W drugim secie wyrównana walka trwała do połowy (5:7, 9:9, 9:10, 12:12), później zarysowała się już przewaga bielszczanek które odskoczyły na bezpieczny dystans i utrzymały go do końca. Jeszcze łatwiej wygrana przyszła miejscowym w partii numer trzy. Bielszczanki w błyskawicznym tempie powiększały dystans, a rywalki zupełnie zatraciły animusz. Wydawało się, na początku IV seta, że ekipa z Wrocławia otrząsnęła się po tym nokaucie bo prowadziła 3:2. Kilka dobrych akcji blokiem miejscowych i skuteczne kontry spowodowały, że znów inicjatywa przeszła w ręce ekipy BKS-u (10:7). Przyjezdne nie rezygnowały i za sprawą Aleksandry Rasińskiej zaczęły niwelować straty. Szybko doprowadziły do remisu (11:11), a za chwilę wyszły na prowadzenie 15:13. Nie za długo się przewaga wrocławskiego zespołu utrzymała bo do kontrofensywy przeszły bielszczanki i przejęły inicjatywę (16:15). W końcówce seta przewaga ta jeszcze wzrosła (20.17, 23:18).