Autor:Redakcja
  07.02.2020 godz. 20:14  |   25

Piątek z LSK: DPD Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła 2:3

DPD Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła 18:25, 25:23, 23:25, 26:24, 13:15 w meczu inaugurującym 18 kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Żaneta Baran.

Piąta drużyna w tabeli podejmowała siódmą. Obie były wielokrotnie chwalone w tym sezonie. Z pewnością kibice mieli prawo oczekiwać interesującego widowiska. Zespół gości zdobył bardzo ważne punkty w rywalizacji o miejsce w ósemce.

Pierwszego seta dość niespodziewanie łatwo wygrał zespół gości. Rozpoczęła odważnym atakiem Żaneta Baran. Koleżanki poszły za ciosem i po asie Ponikowskiej pilanki prowadziły 10:5. Gospodynie walczyły. Po ataku ze skrzydła Fidon-Lebleu traciły już tylko trzy punkty. Jednak w drugiej części partii podopieczne trenera Mirosława Zawieracza częściej miały inicjatywę i zasłużenie objęły prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta to dalsza dobra gra Enei PTPS. Pilanki prowadziły 6:1 po kiwce Słoneckiej. Gospodynie jednak przypomniały o swojej dobrej grze i błyskawicznie zaczęły odrabiać straty. Od stanu 6:9 DPD Legionovia zdobyła pięć punktów i już przeważała do końca tego seta, choć w końcówce pilanki zaczęły naciskać.

W trzecim secie trwała walka o każdą piłkę. Gra była wyrównana i w końcówce lepsze okazały się przyjezdne. W czwartym secie długo prowadziły siatkarki DPD Legionovii. Zaczęły bardzo dobrze, uzyskując przewagę 6:2. Utrzymały ją do samej końcówki (20:16), ale piłkę meczową miały przyjezdne, które w decydujących akcjach popełniły błędy i trzeba było rozegrać tie breaka. W decydującej partii Enea PTPS prowadziła a DPD Legionovia goniła. Było m.in. 5:8, 7:10 i 11:13. Gospodynie odrabiały straty. Jednak dwa ostatnie punkty zdobyły podopieczne trenera Zawieracza.