Autor:JK, fot. Enea PTPS Piła
  26.02.2020 godz. 17:30  |   2

Środa z LSK: Enea PTPS Piła - Wisła Warszawa 3:0

Enea PTPS Piła wygrała z Wisłą Warszawa 3:0 (25:12, 25:11, 25:9) w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Nagrodę MVP otrzymała Karolina Bednarek, środkowa zespołu z Piły.

Zajmująca ósme miejsce w tabeli Enea PTPS Piła prowadzi korespondencyjną walkę z dziewiątą Energą MKS Kalisz o prawo gry w fazie play-off. Oba zespoły mają po dwadzieścia pięć punktów, ale pilanki z dziewięcioma zwycięstwami plasują się o miejsce wyżej. Wygrana z najsłabszą drużyną tegorocznych rozgrywek znacznie przybliży je do walki o tytuł mistrza Polski.

Pilanki podrażnione ostatnimi porażkami do meczu przystąpiły bardzo zmotywowane. Rozpoczęły od prowadzenia 4:0 i przez chwilę utrzymywały czteropunktową przewagę 8:4. Od tego momentu przejęły kontrolę nad setem. Dobre przyjęcie pozwoliło Sylwii Kucharskiej grać wszystkim opcjami, punkty zdobywały nie tylko skrzydłowe, ale i środkowe. W połowie seta miały już dziesięć oczek przewagi nad warszawiankami 16:6 i tę wysoką przewagę trzymały do końca partii 25:12.

Drugi set wyglądał identycznie. Gospodynie od pierwszej piłki dyktowały warunki gry 9:3. W połowie seta prowadziły 17:10. Ponownie dobre przyjęcie pozwoliło zespołowi Enei PTPS grać spokojnie w ataku, niemal idealnie działał system blok-obrona i zawodniczki Mirosława Zawieracza punktowały w kontrataku 22:13. Warszawianki były bezradne na boisku, słabo przyjmowały i nie potrafiły wyprowadzić skutecznej akcji w ataku. Set zakończył się wygraną gospodyń 25:11.

W trzeciej partii podopieczne Mirosława Zawieracza były bezlitosne dla warszawianek. Szybko objęły prowadzenie, a każdą akcję kończyły punktem 11:2. W połowie partii prowadziły 16:5 i nie zwalniały tempa. W tym secie pozwoliły przyjezdnym zdobyć tylko dziewięć punktów 25:9.